יישור גלגלים

יישור גלגלים הוא המיקום של הגלגלים שלך ביחס לרכב שלך. כאשר הם מיושרים כראוי, הגלגלים שלכם יכוונו לאותו כיוון כמו הרכב. כדי לשמור על שליטה נאותה ברכבך, עליך לבדוק מידי פעם האם הגלגלים בכיוון הנכון. אחרת ההיגוי יהפוך לקשה, הצמיגים שלך יתבלו בצורה לא אחידה וחסכון בדלק שלך יקטן.

אורון סבח, צמיגי אורון, פנצ'ריה בנתניה, צמיגים בנתניה
צמיגי אורון - אורון סבח

מה זה יישור צמיגים?

יישור צמיגים, המכונה גם יישור גלגלים, יכול לעזור לצמיגים שלך לבצע כראוי ולעזור להם להחזיק מעמד זמן רב יותר. זה יכול גם לשפר את הטיפול ולמנוע מהרכב שלך למשוך לכיוון אחד או לרטוט באופן מוזר על הכביש.


יישור גלגלים מתייחס לכוונון של מתלי הרכב – המערכת המחברת רכב לגלגליו. זה לא התאמה של הצמיגים או הגלגלים עצמם. המפתח ליישור נכון הוא התאמת זוויות הצמיגים המשפיע על אופן יצירת הקשר עם הכביש.

"יישור גלגלים או צמיגים לא תקין יכול לגרום לצמיגים שלך להתבלות בצורה לא אחידה ובטרם עת."

איך יודעים שהגלגלים לא ישרים?

ישנן מספר דרכים לדעת אם המכונית שלך זקוקה ליישור צמיגים. אם שמתם לב לאחד או יותר מהמדדים הללו, עליכם לבדוק מיד את היישור גלגלים שלכם על ידי טכנאי שירות מורשה:

  1. בלאי דריכה לא אחיד.
  2. רכב מושך שמאלה או ימינה.
  3. ההגה שלך נמצא מחוץ למרכז כשנוסעים ישר.
  4. ההגה רוטט.

כיצד יישור גלגלים יעזור לרכב שלי?

חזור אחרינו: יישור גלגלים מבטיח יכולת נסיעה מיטבית. זה יעזור לצמיגים שלך להחזיק מעמד זמן רב יותר, לרכב שלך לנהוג חלק יותר, ובסופו של דבר לשמור על הגלגלים שלך בכיוון הנכון. וכשהוא נוהג בצורה חלקה יותר, זה הפלגה חלקה – או שאנחנו צריכים לומר שייט – קדימה. בנוסף, המכונית שלך תדרוש פחות אנרגיה כדי להמשיך, מה שעלול לחסוך טון דלק תלוי כמה היישור נדרש.


כשהמכונית שלך התגלגלה מפס הייצור של היצרן, היא הגיעה מראש עם זוויות מיוחדות שממקמות את הצמיגים שלך בצורה נכונה. ומסיבה טובה. על מנת שהרכב שלך יעבור כמו שהוא אמור, הוא יצטרך יישור מדויק. יישור שגוי יכול להוביל לבלאי אחיד של הצמיגים, טיפול לקוי וחיי צמיג קצרים יותר. צמיגים יקרים. לא לשמור על יישור קו.